Class Schedule

arrow&v
arrow&v
arrow&v

Today's Schedule

Mon Sep 20 2021

Time
Style
Faculty
Level
11.30am-12.30pm
Kids Batch
Vishal Telang
BEGINNERS
9-10am
Yoga
Dhanisa Shende
ALL LEVELS
9-10am
Yoga
Dhanisa Shende
ALL LEVELS
10-11:30am
Urban
Imran Mir
INTERMEDIATE
10-11:30am
Urban
Imran Mir
INTERMEDIATE
11:30-1pm
Contemporary
Somya Kautia
BEGINNERS
11:30-1pm
Contemporary
Somya Kautia
BEGINNERS
1-2:30pm
Bollywood
Roza Rana
ADVANCE BEGINNERS
11.30am-12.30pm
Kids Batch
Vishal Telang
BEGINNERS
1-2.30pm
Music & Musicality
Prithvi
BEGINNERS
1-2:30pm
Bollywood
Roza Rana
ADVANCE BEGINNERS
11.30am-12.30pm
Kids Batch
Vishal Telang
BEGINNERS
1:30-3pm
Breaking
Sagar Naidu
BEGINNERS
1:30-3pm
Breaking
Sagar Naidu
BEGINNERS
2-3pm
Pilates
Sonia Lulla
ALL LEVELS
2:30-4:30pm
Ballet
Shubhankar Chauhan
ADV BEGINNERS
3-4:30pm
Tap
Rahul Chaudhary
ALL LEVELS
3-4:30pm
Tap
Rahul Chaudhary
ALL LEVELS
3-4:30pm
Experimental Choreography
Subroto Sen
ALL LEVELS
3-4:30pm
Experimental Choreography
Subroto Sen
ALL LEVELS
10-11:30 am
Ballet
Pia Sutaria
BEGINNERS
3-4:30pm
Latin Fusion
Gunjan Dhagat
ALL LEVELS
4-5:30pm
Contemporary
Mukta & Ashish
ALL LEVELS
4-5:30pm
Belly Dance
Dipika Vijay
BEGINNERS
3.30-4.30 pm
Aerial
Dipika Vijay
ALL LEVELS
4:30-6pm
Hip-Hop
Tanuj Nair
BEGINNERS
3.30-4.30 pm
Aerial
Dipika Vijay
ALL LEVELS
4:30-6pm
Contemporary
Mukta & Ashish
ADV BEGINNERS
4:30-6pm
Locking
Pratik Rane
BEGINNERS
4:30-6pm
Street Jazz
Parth Sethi
INTERMEDIATE
4:30-6pm
Hip Hop
Tanuj Nair
ALL LEVELS
4:30-6pm
Commercial Jazz/ Waacking
Chow En Lai
ADV BEGINNERS
4:30-6pm
Commercial Jazz/ Waacking
Chow En Lai
ADV BEGINNERS
4:30-6pm
Locking
Pratik Rane
BEGINNERS
6-7:30pm
Kathak
Neha Mirajkar
BEGINNERS
6-7:30pm
Kathak
Neha Mirajkar
BEGINNERS
6-7:30pm
Urban
Leonel Sequeira
ALL LEVELS
6-7:30pm
Contemporary
Somya Kautia
ADV BEGINNERS
6-7:30pm
Urban
Leonel Sequeira
ALL LEVELS
6-7:30pm
Contemporary
Parth Sethi & Somya Kautia
ALL LEVELS
7:30-9pm
Urban
Imran Mir
INTERMEDIATE
7:30-9pm
House
Ronnie
BEGINNERS
7:30-9pm
Street Jazz
Parth Sethi
INTERMEDIATE
7:30-9pm
House
Ronnie
BEGINNERS
6-7:30pm
Urban
Mukesh Gupta
BEGINNERS
6-7:30pm
Urban
Mukesh Gupta
ADV BEGINNERS
7:30-9pm
Jazz Funk
Kshamata Surve
ALL LEVELS
7:30-9pm
Jazz Funk
Kshamata Surve
ALL LEVELS
2:30-4 pm
Kathak
Neha Mirajkar
ALL LEVELS
2.30-4 pm
Indian Contemporary
Rishi Sharma
ALL LEVELS
2.30-4 pm
Indian Contemporary
Rishi Sharma
ALL LEVELS
1-2 pm
Pilates
Sonia Lulla
ADVANCE BEGINNERS
10-11.30 Am
Contemporary
Dhanisa Shende
ALL LEVELS
10-11.30 Am
Contemporary
Dhanisa Shende
ALL LEVELS
Time
CLASSES
DAY
Day1
Style
Faculty
Level
StartTime
11.30am-12.30pm
Kids Batch-Vishal Telang
Sunday
Kids Batch
Vishal Telang
BEGINNERS
9-10am
Yoga- Dhanisa Shende
Saturday
Yoga
Dhanisa Shende
ALL LEVELS
9-10am
Yoga- Dhanisa Shende
Sunday
Yoga
Dhanisa Shende
ALL LEVELS
10-11:30am
Urban-Imran Mir
Saturday
Urban
Imran Mir
INTERMEDIATE
10-11:30am
Urban-Imran Mir
Sunday
Urban
Imran Mir
INTERMEDIATE
11:30-1pm
Contemporary-Somya Kautia
Saturday
Contemporary
Somya Kautia
BEGINNERS
11:30-1pm
Contemporary-Somya Kautia
Sunday
Contemporary
Somya Kautia
BEGINNERS
1-2:30pm
Bollywood- Roza Rana
Saturday
Bollywood
Roza Rana
ADVANCE BEGINNERS
11.30am-12.30pm
Kids Batch-Pooja Kannan
Saturday
Kids Batch
Vishal Telang
BEGINNERS
1-2.30pm
Music & Musicality - Prithvi
Saturday
Music & Musicality
Prithvi
BEGINNERS
1-2:30pm
Bollywood- Roza Rana
Sunday
Bollywood
Roza Rana
ADVANCE BEGINNERS
11.30am-12.30pm
Kids Batch-Pooja Kannan
Sunday
Kids Batch
Vishal Telang
BEGINNERS
1:30-3pm
Breaking- Sagar Naidu
Tuesday
Breaking
Sagar Naidu
BEGINNERS
1:30-3pm
Breaking- Sagar Naidu
Thursday
Breaking
Sagar Naidu
BEGINNERS
2-3pm
Pilates- Sonia Lulla
Monday
Pilates
Sonia Lulla
ALL LEVELS
2:30-4:30pm
Ballet- Shubhankar Chauhan
Friday
Ballet
Shubhankar Chauhan
ADV BEGINNERS
3-4:30pm
Tap- Raull Chaudhary
Monday
Tap
Rahul Chaudhary
ALL LEVELS
3-4:30pm
Tap- Raull Chaudhary
Tuesday
Tap
Rahul Chaudhary
ALL LEVELS
3-4:30pm
Experimental Choreography- Subroto Sen
Tuesday
Experimental Choreography
Subroto Sen
ALL LEVELS
3-4:30pm
Experimental Choreography- Subroto Sen
Thursday
Experimental Choreography
Subroto Sen
ALL LEVELS
10-11:30 am
Ballet Beginners - Pia Sutaria
Tuesday
Ballet
Pia Sutaria
BEGINNERS
3-4:30pm
Latin Fusion- Gunjan Dhagat
Thursday
Latin Fusion
Gunjan Dhagat
ALL LEVELS
4-5:30pm
Contemporary- Mukta & Ashish
Saturday
Contemporary
Mukta & Ashish
ALL LEVELS
4-5:30pm
Belly Dance-Dipika Vijay
Saturday
Belly Dance
Dipika Vijay
BEGINNERS
3.30-4.30 pm
Aerial - Dipika Vijay
Wednesday
Aerial
Dipika Vijay
ALL LEVELS
4:30-6pm
Hip-Hop-Tanuj Nair
Wednesday
Hip-Hop
Tanuj Nair
BEGINNERS
3.30-4.30 pm
Aerial - Dipika Vijay
Monday
Aerial
Dipika Vijay
ALL LEVELS
4:30-6pm
Contemporary- Mukta & Ashish
Monday
Contemporary
Mukta & Ashish
ADV BEGINNERS
4:30-6pm
Locking-Pratik Rane
Tuesday
Locking
Pratik Rane
BEGINNERS
4:30-6pm
Street Jazz- Parth Sethi
Friday
Street Jazz
Parth Sethi
INTERMEDIATE
4:30-6pm
Hip Hop- Tanuj Nair
Monday
Hip Hop
Tanuj Nair
ALL LEVELS
4:30-6pm
Commercial Jazz/ Waacking- Chow En Lai
Tuesday
Commercial Jazz/ Waacking
Chow En Lai
ADV BEGINNERS
4:30-6pm
Commercial Jazz/ Waacking- Chow En Lai
Thursday
Commercial Jazz/ Waacking
Chow En Lai
ADV BEGINNERS
4:30-6pm
Locking-Locking- Pratik Rane
Friday
Locking
Pratik Rane
BEGINNERS
6-7:30pm
Kathak- Neha Mirajkar
Tuesday
Kathak
Neha Mirajkar
BEGINNERS
6-7:30pm
Kathak-Neha Mirajkar
Thursday
Kathak
Neha Mirajkar
BEGINNERS
6-7:30pm
Urban- Leonel Sequeira
Tuesday
Urban
Leonel Sequeira
ALL LEVELS
6-7:30pm
Contemporary - Somya Kautia
Monday
Contemporary
Somya Kautia
ADV BEGINNERS
6-7:30pm
Urban- Leonel Sequeira
Thursday
Urban
Leonel Sequeira
ALL LEVELS
6-7:30pm
Contemporary Collab- Parth Sethi & Somya kautia
Wednesday
Contemporary
Parth Sethi & Somya Kautia
ALL LEVELS
7:30-9pm
Urban- Imran Mir
Tuesday
Urban
Imran Mir
INTERMEDIATE
7:30-9pm
House-Ronnie
Wednesday
House
Ronnie
BEGINNERS
7:30-9pm
Street Jazz- Parth Sethi
Thursday
Street Jazz
Parth Sethi
INTERMEDIATE
7:30-9pm
House-Ronnie
Monday
House
Ronnie
BEGINNERS
6-7:30pm
Urban- Mukesh Gupta
Wednesday
Urban
Mukesh Gupta
BEGINNERS
6-7:30pm
Urban- Mukesh Gupta
Friday
Urban
Mukesh Gupta
ADV BEGINNERS
7:30-9pm
Jazz Funk-Kshamata Surve
Friday
Jazz Funk
Kshamata Surve
ALL LEVELS
7:30-9pm
Jazz Funk-Kshamata Surve
Wednesday
Jazz Funk
Kshamata Surve
ALL LEVELS
2:30-4 pm
Kathak - Neha Mirajkar
Sunday
Kathak
Neha Mirajkar
ALL LEVELS
2.30-4 pm
Indian Contemporary _ Rishi Sharma
Saturday
Indian Contemporary
Rishi Sharma
ALL LEVELS
2.30-4 pm
Indian Contemporary _ Rishi Sharma
Sunday
Indian Contemporary
Rishi Sharma
ALL LEVELS
1-2 pm
Pilates - Sonia Lulla
Monday
Pilates
Sonia Lulla
ADVANCE BEGINNERS
10-11.30 Am
Contemporary - Dhanisa Shende
Saturday
Contemporary
Dhanisa Shende
ALL LEVELS
10-11.30 Am
Contemporary - Dhanisa Shende
Sunday
Contemporary
Dhanisa Shende
ALL LEVELS